Mistrovství České republiky v hale žactva – osm medailí putuje na jižní Moravu – pětkrát zlato, dvakrát stříbro a jednou bron

Poslední letošní Mistrovství České republiky v hale patřilo žactvu. I tady byly vidět barvy jihomoravských atletických klubů na stupních vítězů. Adam Slavíček z atletického klubu BYAC Brno si připsal hned dvě vítězství, když zvítězil na obou sprintérských tratích 60m i 150m (7,16s. resp. 17,17s.). Dvakrát putovalo zlato do atletického klubu Lokomotiva FOSFA Břeclav zásluhou Matyáše Kocmana (800m – 2:02,97 min.) a Lukáše Drobiliče (skok vysoký – 186 cm).

O páté zlato jihomoravských klubů se postarala závodnice Ema Fialová z Moravské Slavie Brno, která na trati 800m dosáhla času 2:18.20s. Druhá místa obsadili Kristýna Radvanová z klubu VSK Univerzita Brno (800m – 2:19,29 s.) a štafeta chlapců na 4 x 200 m z Moravské Slavie Brno ve složení Slavík, Horák, Pella a Zeman. Bronzovou medaili veze do Slavkova u Brna Antonín Havrda za 173 cm ve skoku vysokém.