V Brně se od 24.6 do 29.6. konají VIII. Olympijské hry mládeže. Soutěží se ve 20sportech, mezi kterými nechybí lehká atletika. Jižní Moravu bude reprezentovat 36 mladších a starších žáků a žákyň. Ve dnech 26.6. – 28.6. budou o medaile bojovat na stadiónu Pod Palackým vrchem. Nabízíme Vám podrobnou nominaci našich mladých reprezentantů a časový program atletiky. Přijděte podpořit naše mladé atlety

DEN PRVNÍ

V pondělí 26.6. se na stadionu Pod Palackého vrchem rozběhly atletické soutěže v rámci LODM. Na programu byly zejména rozběhy a kvalifikace a naši atleti zaznamenali vysoké procento úspěšnosti. Smůla bohužel postihla Tomáše Oberndorfera na trati 100 m překážek, kdy po nepovedeném startu a špatném náběhu na první překážku se Tomáš v průběhu trati dokázal posunout na postupovou pozici, bohužel na deváté překážce přišel pád, který mu zavřel cestu do finále. Žádné další nepříjemné překvapení se již nekonalo a tak se v úterý můžeme těšit na početné zastoupení našich atletů ve finálových bojích.

Den druhý

V úterý 27.6. se rozběhla série finálových disciplín a naše čekání na medaili bylo ukončeno, když první medaili bronzového lesku vybojoval ve skoku dalekém kapitán družstva Jakub Petrjanoš za skok dlouhý 654 cm, což také znamenalo nový osobní rekord. Souběžně s dálkou probíhal i hod kriketovým míčkem, kde se Richard Struška pohyboval taky na medailových pozicích a skok vysokých mladších dívek, kde jsme měli také kvalitní zastoupení a zálusk na jednu z medailí. Resumé úterních zápolení : bronz - Jakub Petrjanoš /dálka-654 cm/, bronz - Richard Struška /kriket - 65,28m/ a stříbro - Klára Klementová /výška 157cm/. A samozřejmě další postupy do finálových bojů...

Den třetí

Ve středu 28.6.byla v dopoledních hodinách zahájena finálová klání, kde jsme měli početné zastoupení. I v tento den padaly osobní rekordy a kvalitní umístění - Tomáš Vrbacký v dálce mladších žáků /523cm/, Jakub Petrjanoš ve výšce /177cm/ či Natálka Furchová v běhu na 800m /2:17,32/ , kdy všichni obsadili 6. místo. A teď k medailím : statečně o zlato bojoval Honza Odehnal na trati 800m mezi mladšími žáky, nakonec za svůj bojovný výkon bral stříbro, stejně tak jako Michaela Horváthová ve výšce za výkon 168cm. Parádní představení stylem start-cíl předvedla Pavla Štoudková a naprosto zaslouženě si vyběhla na trati 800m zlato okořeněné skvělým osobním rekordem 2:12.66. "Malou" olympijskou vítězkou se stala i kapitánka dívčí části výpravy Klára Krejčiříková, která zvládla ve výšce starších žákyň 168cm a tento výkon znamenal vítězství. Posledními disciplínami bývají obvykle štafety, které jsou nevyzpytatelné a tak jsme po úterním seběhávání a secvičování čekali, jak se vše povede přímo na dráze. Nejlépe se s tratí 4x60m popraly mladší žákyně ve složení Jakusidisová-Maděryčová-Myšková-Blažková a v konkurenci 14 štafet holky vybojovaly bronz.

Za všechny trenéry bych chtěla všem moc pogratulovat jak k medailím, tak k osobním rekordům a vůbec ke skvělému vystoupení celé atletické výpravy. Byli jsme vidět a slyšet nejen na atletickém stadionu.

{{error}}

Výsledky

LODM – BRNO

Vážení trenéři, rodiče, atleti,

olympiáda dětí a mládeže byla ukončena a bilance Jihomoravské atletiky je celkem 8 medailí: 2 zlaté medaile /Krejčiříková, Štoudková/, 3 stříbrné medaile /Horváthová, Klementová, Odehnal/ a 3 bronzové medaile /Petrjanoš, Struška a štafeta mladších dívek na 4x60 m ve složení Jakusidisová, Maděryčová, Myšková, Blažková/. Padla taky spousta osobních rekordů, v bilanci 14 krajů obsadili kluci 7.místo, dívky byly pak 4. Touto cestou bych chtěla poděkovat trenérům za přípravu svých svěřenců, rodičům za spolupráci a samozřejmě těm, kteří po 3 tropické dny bojovali na atletickém oválu o co nejlepší umístění - tedy našim mladým atletům. Pro nás, trenéry to byly opravdu hodně náročné dny, ale naše atletická banda nám to oplatila svým přístupem, nasazením, fanděním, výkony..., zažili jsme spolu smutek z neúspěchů, ale naštěstí bylo více úsměvu na tváři, ať už z porad týmuUsmívající se , při fandění na jiných sportech anebo právě ze skvělých atletických výkonů.
Jménem všech trenérů děkuji dětem za krásné atletické dny, kapitánům týmu Jakubovi Petrjanošovi a Kláře Krejčiříkové za super spolupráci, přeji všem krásné prázdniny a do podzimní části sezony ještě lepší výkony.

Níže naleznete souhrn umístění do 8.místa.